Субота, 17.11.2018, 15:51
Вітаю Вас Гість | RSS


Форма входу
Реклама!

Каталог

Головна » Статті » Твори укр.мова » 6 клас

Твір за картиною М. С. Самокиша "Бій Максима Кривоноса з ієремією Вишневецьким"

Твір за картиною М. С. Самокиша "Бій Максима Кривоноса з ієремією Вишневецьким"


Полотно «Бій Максима Кривоноса з Ієремією Вишневецьким» належить до батального жанру. Коли ми дивимося на цю картину, перше, що впадає в око, - це дві постаті - Максим Кривоніс і Ярема Вишневецький. Чому саме цю битву вирішив змалювати митець?

Мабуть, тому, що здавна український народ зневажав і карав своїх зрадників і катів. Саме таким був князь Ярема, який палив міста і села, вздовж доріг ставив шибениці, на яких катував безвинних чоловіків і жінок.

Максим Кривоніс - вірний син України. Він нападає на польський табір, шаблею прокладає собі шлях до шатра Вишневецького. Ось її вже занесено над головою ката українського народу - і тільки випадковість рятує голову цього зрадника від смерті.

Саме цей момент дуже майстерно зобразив митець. Він досконало передає душевний стан своїх героїв. Кривоніс, обурений за наругу над Батьківщиною, не збирається щадити, він ладен був мстити кров'ю за кров. Шабля його занесена, в кожному русі козака відчувається рішучість і ненависть. Білий кінь запорізького ватажка, наче стріла, летить у самісінький вир бойовища.

Лице Кривоноса зосереджене, зле, брови насуплені, і здається, що він щось кричить своєму суперникові.

Бажаючи зосередити увагу глядача на головному образі картини, автор показує його в червоному козацькому вбранні і цим виділяє його на загальному тлі картини.

Ярема Вишневецький, хоч і зображений на передньому плані цього полотна, проте він позаду Кривоноса. Одягнутий у сріблясті шати, з непокритою головою, князь Ярема наче зливається з іншими учасниками цих подій.

Погляд у Вишневецького переляканий, він здійняв руку із щитом, щоб захистити себе. Вороний красень-кінь став на дибки, наче хоче скинути вершника.

Художник підкреслює, що сміливості в бою зраднику бракувало, бо ми не бачимо навіть шаблі в його руці.

На другому плані картини зображено запеклий бій, в якому змішалося все: кіннота, люди. Автор змальовує зосереджені у своїй люті обличчя запорожців, які списами і шаблями б'ють ненависних ляхів. Велика кількість полеглих на полі бою свідчить про те, що битва була не на життя, а на смерть.

Рожево-сіре небо, затягнуте хмарами, дозволяє художнику краще передати тривожний настрій картини.

Митець дуже виразно і правдиво передав на полотні жорстокий епізод з історії національно-визвольної війни. Ця картина мене вражає досконалою художньою манерою майстра.
Категорія: 6 клас | Додав: slav4uk (18.01.2013)
Переглядів: 2121 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Реклама
  • Рекомендуєм
  • Реклама!

    Copyright Slav4uk12 © 2018
    Конструктор сайтів - uCoz


    WOlist.ru - каталог сайтов Рунета