Субота, 17.11.2018, 14:48
Вітаю Вас Гість | RSS


Форма входу
Реклама!

Каталог

Головна » Статті » Твори укр.мова » 6 клас

Твір за картиною-натюрмортом П. В. Кузя "Україна"

Твір за картиною-натюрмортом П. В. Кузя "Україна"


Художня фотографія є різновидом образотворчого мистецтва. Чудовий взірець такої фотографії - натюрморт «Україна».

Чому саме так назвав автор свою композицію? Мабуть, тому, що на ній відображено предмети, які дорогі серцю кожного українця, бо символізують нашу Батьківщину.

На столі покладено рушник, оздоблений вишивкою. Чиїсь умілі руки довго працювали над його мотивами, повільно роблячи стібок за стібком. Вишивані рушники все життя супроводжують українця, і їх дарують новонародженому, подають сватам, на рушник стають молодята, коли беруть шлюб.

На рушнику стоїть портрет великого Кобзаря - Тараса Шевченка і лежить збірка його віршів. Поет багато зробив для національного визволення неньки-України, не шкодував ні свого життя, ні своїх сил задля неї. Він уособлює в собі невмирущість нашої національної свідомості. Правдиво сказав великий Кобзар Тарас Шевченко: Наша дума, наша пісня Не вмре, не загине. От де, люде, наша слава, Слава України.

На вишиваному рушнику - глиняний глечик, у якому стоїть налите сонцем золоте колосся пшениці, соняшник і гілочки калини.

Україна славиться своїм чорноземом, тому вона багата на хліб. Калина прикрашає садки і двори, а її смачні ягоди мають лікувальні якості. Соняшник наші предки вважали сином сонця, який, наче воїн, охороняє городину від всіляких напастей.

Наша Україна - п'ята країна за кількістю населення серед країн Європи. Родючі в нас землі, багаті надра і душа народу щедра. Чутлива до краси і добра, вона оспівана в піснях, що славляться в усьому світі.

Дивлюся на цей натюрморт і в пам'яті спливають слова Василя Симоненка:

Ті пісні мене найперше вчили Поважати труд людський і піт, Шанувать Вітчизну мою милу, Бо вона одна на цілий світ.

Категорія: 6 клас | Додав: slav4uk (18.01.2013)
Переглядів: 999 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Реклама
  • Рекомендуєм
  • Реклама!

    Copyright Slav4uk12 © 2018
    Конструктор сайтів - uCoz


    WOlist.ru - каталог сайтов Рунета