Субота, 17.11.2018, 15:13
Вітаю Вас Гість | RSS


Форма входу
Реклама!

Каталог

Головна » Статті » Твори укр.мова » 6 клас

Лелека - символ України (твір-роздум)

Твір-роздум на тему: "Лелека - символ України"


Лелеки - розумні і передбачливі птахи. Є безліч легенд і казок про цього птаха. Наприклад, відомою є легенда про походження лелеки з людини. Бог перетворив людину на цього птаха за непослух, коли та зазирнула без Його дозволу у мішок із різними зміями. От змії звідти і повилазили. Отож болотяний птах і має тепер визбирувати це гаддя.

Лелека... Люди старшого віку згадують своїх близьких, рідних. Згадують усіх тих, хто скривавленим птахом поліг на полі бою. Біля одного міста я бачив пам'ятник. Над плитою із червоного граніту кружляє журавлина зграя, десять сталевих птахів. Один журавель лежить унизу на кам'яній плиті. Смертельно поранений птах назавжди відстав від своїх товаришів і з тугою дивиться їм услід. Ніколи вже не злетіти йому. Так само вже не піднятися тим, хто поліг на полі бою у роки минулої війни. Вони загинули, щоб зберегти життя на землі.

Журавель також є символом України. Ті люди, які назавжди покинули рідні батьківщину, з сумом згадують Україну. І передусім згадують журавлів.

Журавлі повернулись додому,
На Вкраїну свою молоду,
Й принесли вони пісню про долю
Тих людей, що пізнали біду.
Тих, хто мусив назавжди залишить
Батьківщину кохану й братів,
Тих, про кого поеті всі пишуть,
Що їх голос - лелечий то спів.

Здавна існує дружба між людьми і лелеками. Старі люди кажуть, що в хаті, на якій поселилися лелеки, пануватимуть добро і злагода. А з якою радістю зустрічаємо ми цих красенів, коли вони повертаються з далеких країв. І скільки смутку у нас на серці, коли вони відлітають у вирій.
Категорія: 6 клас | Додав: slav4uk (18.01.2013)
Переглядів: 4970 | Рейтинг: 3.2/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Реклама
  • Рекомендуєм
  • Реклама!

    Copyright Slav4uk12 © 2018
    Конструктор сайтів - uCoz


    WOlist.ru - каталог сайтов Рунета