Субота, 17.11.2018, 14:48
Вітаю Вас Гість | RSS


Форма входу
Реклама!

Каталог

Головна » Статті » Твори з укр.літератури » Гончар Олесь Терентійович

Символіка образу собору в романі О. Гончара (твір)
Твір на тему: "Символіка образу собору в романі О. Гончара"

I. Висока оцінка роману О. Гончара "Собор" літературною критикою 80-х років XX ст. (домінує світло і чистота, висока мораль і духовність).

II. Символічність образу собору в романі.

1. Особливість стилю Гончара в романі (за визначенням самого письменника — "поетичний реалізм", коли "в землю — корінь, віти — в небеса"; звідси романтична манера письма, символічність багатьох образів).

2. Собор в житті героїв роману — Миколи Баглая й Єльки (для Миколи собор — таємниця, яку не можна пізнати; для Єльки — блакитні планети дитинства).

3. Боротьба за собор (не боротьба за людські душі, вона вимагає від людей виявити свою сутність; байдужість до долі собору тих, хто перетворив його на склад, або мріє відкрити там кафе чи базар — це зубожіння душ людей; вони "не мають соборів в душі", висока моральність дій тих, хто здатен відстояти свою святиню, зокрема Миколи Баглая, образ якого наприкінці роману набуває біблійної масштабності).

4. Символічний зміст образу собору (собор — витвір "козацького зодчества", занедбаний у радянські часи; зараз він під наглядом реставраторів, його треба не тільки зберегти, але й відновити; чи вдасться це зробити? Собор символізує неперевершену красу національного мистецтва, силу гармонії і довершеність, в ньому — історична пам'ять народу; боротьба за його збереження — це боротьба за збереження чистоти людських душ).

НІ. "Бережіть собори своїх душ" (актуальність проблем, окреслених автором роману, в наші дні; ці проблеми не вирішені ще й сьогодні).

Категорія: Гончар Олесь Терентійович | Додав: slav4uk (09.01.2013)
Переглядів: 604 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Реклама
  • Рекомендуєм
  • Реклама!

    Copyright Slav4uk12 © 2018
    Конструктор сайтів - uCoz


    WOlist.ru - каталог сайтов Рунета